کاهش خطر سرطان کبد با این روش ها

کاهش خطر سرطان کبد با این روش ها

در این مطلب از سایت قیلوله ، قصد داریم مطلبی در خصوص روش های کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم . همراه ما باشید .

کاهش خطر سرطان کبد با این روش ها
کاهش خطر سرطان کبد با این روش ها

کاهش خطر سرطان کبد با این روش ها

بر اساس یک مطالعه آمریکایی که نتایج آن در نشریه پزشکی ama Oncology منتشر شده، با مصرف دانه های کامل، می توانیم خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۰ درصد کاهش دهیم.

این مطالعه نشان می دهد که یک رژیم غنی از دانه های کامل به دلیل دارا بودن فیبر غلات به طور قابل توجهی از سرطان کبد جلوگیری می کند. همچنین  این دانه‌ها و غلات غنی از ‏پروتئین، فیبر، آهن، ‏ویتامین‌ها و اسید‌های چرب امگا ۳ هستند که در جلوگیری از بروز بیمار های مختلف، مفید واقع می شوند.

محققان برای اینجام این مطالعه، یک رژیم غذایی بر پایه فیبر را در ۱۲۵ هزار و ۴۵۵ نفر ( ۷۷ هزار و ۲۴۱ زن و ۴۸ هزار و ۲۱۴ مرد) در سنین ۵۰ تا ۶۰ سال را به مدت ۲۴ سال تحت نظر گرفتند. شرکت کنندگان در این مطالعه به دو گروه تقسیم شدند. رژیم غذایی یک گروه بر پایه فیبر گندم و جو کامل، سبوس گندم، دانه ها، مغزها و سبزی ها تنظیم شد و یک گروه بر پایه فیبر موجود در مرکبات، سایر میوه ها، جو، جو دوسر و حبوبات. از میان این داوطلبان ۱۴۱ مورد سرطان کبد تشخیص داده شد.

محققان دریافتند داوطلبانی که رژیم غذایی آن ها شامل مقادیر زیادی از دانه‌های کامل و غلات بود، نسبت به گروه دیگر  کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد قرار داشتند.

100%
نظر کاربران
  • زیبا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.