چگونه حس مسئولیت پذیری درکودکان را افزایش دهیم؟؟

چگونه حس مسئولیت پذیری درکودکان را افزایش دهیم؟؟

در این ساعت از سایت قیلوله برای شما عزیزان یک مقاله در خصوص راه های افزایش حس مسئولیت پذیری در کودکان را برای شما عزیزان اماده کرده ایم . همراه ما باشید .

چگونه حس مسئولیت پذیری درکودکان را افزایش دهیم؟؟
چگونه حس مسئولیت پذیری درکودکان را افزایش دهیم؟؟

چگونه حس مسئولیت پذیری درکودکان را افزایش دهیم؟؟

همه ی ما انسانها دوس داریم در دنیایی زندگی کنیم که حس مسئولیت پذیری داشته باشند و نسبت به آنچه به عهدشان گذاشته شده شانه خالی نکنند…
برای زندگی در چنین دنیای زیبایی باید حس مسئولیت پذیری رادر کودکانمان تقویت کنیم تا درآینده انسانومسئولیت پذیری باشند…
اما باید دانست و فهمید چطور و از کجااین حس مسئولیت پذیری را در کودکانمان تقویت کنیم؟؟
آموزش مسئوليت پذیری به كودك از حدود يك سالگى ميتواند شروع شود. زمانى كه به كودك اجازه ميدهيد با دست غذا را برداشته و راه دهانش را پيدا كند و با ماليدن غذا به دهان و دستش غذا بخورد. يا به او اجازه دهيد تا جورابش را از پايش دربياورد.
مسئوليت دادن به كودك بايد همراه با هيجان، شادي، تشويق كردن و مطابق با توانايى هاي كودك باشد.
بهتر است مادر اجازه دهد فرزندش كنارش در آشپزخانه باشد و كارهاي بسيار كوچك جالب مثل پوست كندن تخم مرغ بعد از دو سالگي، مخلوط كردن مواد كيك، يا چيدن قاشقها در جاي مخصوصش كمك كند. پدر روزهاي تعطيل كنار فرزندش در آشپزخانه، اتاق يا حياط فعاليتهاي ساده و هيجانبخش داشته باشد مانند آب دادن گلها، كاشتن دانه گل، غذا يا كيك درست كردن.
كليد موفقيت در آرامش و تشويق والدين است.
اجازه دهيد فرزندتان اشتباهات بي خطر كند مثلا كفشهايش را اشتباه بپوشد. اگر به خاطر اشتباه فرزندتان، كندي او و دير شدن شما جلوي كارهاي او را بگيريد، كارها را شما انجام دهيد، يا مرتبا او را تصحيح كنيد موفق نخواهيد بود.
هورا كشيدن، تشكر كردن، و لبخند زدن در حاليكه با محبت او را نوازش ميكنيد بهترين تشويق براي فرزندتان خواهد بود. با روش درست شما و تشويق فرزندتان از سه سالگى ميتوانيد شاهد استقلال فرزندتان در انجام كارهاي شخصى اش باشيد.
باانجام این کارها و دقت در انجام آنها میتوانیم کودکان مسئولیت پذیری را برای دنیای خودشان تربیت کنیم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.