عوارض قرص ترامادول را بدانید

عوارض قرص ترامادول را بدانید

در این پست از سایت قیلوله قصد داریم برای شما عزیزان مطلبی در خصوص “قرص ترامادول و عوارض آن ” انتشار دهیم . همراه ما باشید .

عوارض قرص ترامادول را بدانید
عوارض قرص ترامادول را بدانید

این روزها متاسفانه مصرف قرص ترامادول یاترامال، ترامد، ترامادل، بایومادول و پیرالژین که بااین نام های تجاری هم نیز شناخته میشود دربین جوانان خصوصا بسیار زیاد شده است و این آمار در ایران بسیارنگران کننده است.

ترامادول یک داروی ضد درد و مخدر است که توصیه می‌شود فقط زیر نظر پزشک مصرف شود، اما برخی افراد اقدام به مصرف خودسرانه این دارو می‌کنند. متاسفانه این قرص به دلیل تقاضای بالا در بازاراشکال دویست، چهارصد و پانصد میلی‌گرمی به صورت غیرمجاز و قاچاق وارد کشور شده و توزیع می‌شود.

ترامادول در عطاری‌های ایران نیز فروخته می‌شود. عوارض این دارو که به شبه تریاک هم معروف است شامل:تهوع، سرگیجه، خواب آلودگی، منگی، خشکی دهان. دیر انزالی. یبوست، افت فشار خون، تعریق وخارش میباشد.اما دراینجا نیازداریم به این نکته که بدانیم یکی از عوارض بسیار خطرناک درپی مصرف ترامادول تشنج میباشد.

تشنج معمولاً در اثر مصرف زیاد این دارو یا مصرف دارو در بیماران صرعی یا بیمارانی که دچار آسیب مغزی شده‌اند با بیمارانی که مشکلات کبدی کلیوی دارند یا معتادان به الکل ایجاد می‌گردد.

همچنین باید دانست یکی دیگر از عوارض نادر ترامادول (چهار تا پنج ساعت پس از مصرف) افزایش فشار خون به همراه سردرد شدید می‌باشد. درایران طی تحقیقاتی که در ۵سال گذشته انجام شده است شایان ذکر است که مرگ ومیرناشی از مصرف این داروی خطرناک حدود۴۰درصد افزایش پیداکرده که این آمارو ارقام بسیار نگران کننده است.

مصرف این دارو بیشتر در بین جوانان رواج دارد و در پی ادامه ی مصرف ترامادول اکثرا درنهایت به مصرف تریاک رو می آورند. درنهایت باید گفت درمیان داروهای مخدر ترامادول شدیدترین میزان وابستگی روحی و روانی را داراست؛ به طوری که مصرف‌کنندگان آن بعد از مدت کوتاهی در تمام قدرت ادراک، ذهن و گیرنده‌های عصبی دچار تغییرات شدیدی می‌شوند. مصرف هر روز ترامادول برابر با مصرف ۴ برابر آن مقدار، هرویین و مشتقات آن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.